Reuß Hickory Open 2017​

Inspirováni naší (především hostivařskou) tradicí – Hickory Matche a následnými hikory republikovými šampionáty, se němečtí hikory příznivci z G. C. Gera rozhodli založit podobnou tradici. Jejich prvního Reuß Hickory Open 2017 se zúčastnilo úctyhodných 27 playerů ze 4 zemí, z toho 3 účastníci z Česka (H. Škábová, J. Škába, L. Jirásek). Hanka Škábová udělala čest hostivařskému klubu a skončila v dámské kategorii na 2. místě. Gratulujeme!

odkazy: http://www.mdr.de/mediathek/mdr-videos/a/video-129566.html

Hickory match Golf Hostivař 2017​

Tradiční Hickory match, který se letos na hostivařském hřišti konal v pátek 16. června, byl jubilejním 10. ročníkem. Za deset let trvání turnaje se jej zúčastnilo celkem 61 hráčů a hráček. Na turnaj se sjelo celkem 14 playerů (10 mužů a 4 ženy), z nichž šest z nich si letos vyzkoušeli hru 100 let starými holemi vůbec poprvé. Vítězem kategorie bruto se stal Libor Jirásek (Panorama Golf Club) se 45 ranami, vítězkou kategorie neto Hanka Škábová (Golf Club Hostivař) se 35 ranami, která byla zároveň i nejlepší ženou. Turnaj doprovázelo krásné počasí a jako vždy pohodová atmosféra. Všichni hráči si po dohrání pochutnali na dobrém jídle a pití místní restaurace. Letošní turnaj zdokumentoval známý kameraman a fotograf Libor Špaček, díky kterému máme nádherné fotografie.

Výsledky najdete zde.

Hickory šampionát 2017 - Svratka​

Šampionát v hikory golfu 2017 se konal na hřiště ve Svratce v sobotu 20.  května. Místní Golf Club Svratka 1932 v letošním roce slaví 85 let od vzniku klubu, 70 let od otevření hřiště a 50 let od jeho obnovy, a to bylo také důvodem volby místa konání šampionátu. Někteří hráči přijeli už v pátek a vyzkoušeli si hřiště během přátelského kolečka za krásného slunečného počasí. Večer následovalo posezení v klubovně, kde se probírala taktika na nadcházející den. Ráno po snídani a společném fotografování vystartovaly první flajty na hřiště. Horkým favoritem byl místní kvalitní player Marek Kunc, který dokázal využít perfektní znalost domácího hřiště a výkonem 79 ran s přehledem zvítězil. Nejlepší dámou byla Hanka Škábová, která zahrála  hezkých 97 ran. Celkově se turnaje zúčastnilo 26 playerů, z toho 21 gentlemanů a 5 dam. Dalším letošním turnajem je hostivařský Hickory Match, který se koná 16. června v Golf clubu Hostivař.

Výsledky turnaje, fotky zde